• MG 9870a
   
   


  MISJA
  SZKOŁY
  UCZEŃ JAKO CENTRUM DZIAŁAŃ WYCHOWAWCZO – DYDAKTYCZNYCH

 • MG 7755


  W SWOIM DZIAŁANIU  KIERUJEMY SIĘ NASTĘPUJĄCYMI PRIORYTETAMI:

  Uczymy wiary we własne możliwości i radzenia sobie z trudnościami.

  Przygotowujemy uczniów do odniesienia sukcesów na miarę ich indywidualnych możliwości.

   
   
 • MG 7766
  Przygotowujemy je do samodzielnego życia w integracji ze środowiskiem – rzeczywistym światem ludzi i przyrody, dóbr materialnych i powszechnie uznawanych wartości moralnych.


  Zapewniamy im radosny, wszechstronny, zdrowy i bezpieczny rozwój w poczuciu więzi
  z rodziną.


   
 • MG 9875a


  Uczymy wrażliwości na sprawy najbliższego otoczenia. 

  Uczymy, jak aktywnie poznawać swój kraj i kulturę europejską.

 • MG 7771

  „SZKOŁA POWINNA DĄŻYĆ DO TEGO, BY MŁODY CZŁOWIEK OPUSZCZAŁ JĄ JAKO HARMONIJNA OSOBOWOŚĆ, NIE JAKO SPECJALISTA”
  Albert Einstein.
 • MG 7625


  "CZŁOWIEK JEST WIELKI NIE PRZEZ TO, CO POSIADA LECZ PRZEZ TO, KIM JEST, NIE PRZEZ TO, CO MA, LECZ PRZEZ TO, CZYM DZIELI SIĘ Z INNYMI.”


  Jan Paweł II

.

Wydarzenia - ogłoszenia

Zaproszenie

Urząd Miejski w Śremie, Szkoła Podstawowa w Dąbrowie oraz Stowarzyszenie Runner's Power zapraszają wszystkich biegaczy na
 I Wiosenny Cross w Dąbrowie. 
Mamy nadzieję, że wam się spodoba i będziemy spotykać się co roku w pięknych lasach w Dąbrowie.
 

Zapisy na I Wiosenny Cross

Regulamin biegu

Wiosenny Cross fb1

Dzień Języków Obcych

W tym roku szkolnym po raz pierwszy obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. W tym wyjątkowym dniu chcieliśmy podkreślić znaczenie znajomości języków obcych we współczesnym świecie. Każda klasa czynnie uczestniczyła w specjalnie przygotowanej akademii. Uczniowie klas młodszych oraz klasy siódmej zaprezentowali wybrane kraje, ich kulturę i język, przygotowali barwne stroje i tańce....

 galeria

Mediacje - „Bezpieczna +”

Szkoła jest naturalnym środowiskiem, w którym dochodzi do konfliktów pomiędzy uczniami. Uczniowie często prezentują niepożądane zachowania wobec siebie. Dzieje się tak dlatego, że rywalizacja, rankingi wyników nauczania, w tym sukcesy i niepowodzenia szkolne, wywołują wiele trudnych uczuć, takich jak: zazdrość, chęć zemsty, odwetu, niechęć do drugiego człowieka, stając się powodem kłótni, obmowy, wyśmiewania, złośliwości – konfliktów z przejawami agresji słownej czy fizycznej. Konflikt jest zjawiskiem nieuchronnie wpisanym w życie społeczne a zachowania przemocowe, konfrontacyjne wynikają również z nieznajomości innych sposobów rozwiązywania problemów.

 galeria

„SZKOLE POMAGAMY I ŚWIAT OCZYSZCZAMY”

W dniach 13 listopada 2017 r. do 1 grudnia 2017 r .odbywała się na terenie szkoły w Dąbrowie akcja „SZKOLE POMAGAMY I ŚWIAT OCZYSZCZAMY”. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów, nauczycieli , Rodziców , Dziadków i osób życzliwych dla szkoły zebrano 1960 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W ramach akcji zbiórki elektroodpadów prowadzonej przez firmę Green Office Ecologic....

 galeria

Podziękowania

prezenty

Dziękujemy!!!

Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za włączenie się w świąteczne akcje charytatywne i życzymy wesołych świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku.

                                                                       Grupa Międzyszkolnej Współpracy

                                                                                  Młodzieży Nieobojętnej

 galeria

Gminny Konkurs Pięknego Czytania w Języku Niemieckim

5 grudnia w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Pięknego Czytania w Języku Niemieckim pod Honorowym Patronatem Burmistrza Śremu. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów literaturą obcojęzyczną, motywowanie ich do nauki języków obcych i poznawania niemieckich pisarzy. W konkursie wzięli udział uczniowie klas gimnazjalnych z gminy Śrem. Każdy uczestnik konkursu przygotował prezentację dwóch wybranych przez siebie wierszy. Jury oceniało prezentacje w czterech kategoriach: interpretacja utworu, poprawność wymowy, płynność i intonacja, wrażenia artystyczne i estetyczne.

 galeria

Certyfikat „Chronimy Dzieci”

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła już po raz drugi otrzymała certyfikat "Chronimy Dzieci" przyznawany placówkom realizującym politykę ochrony dzieci przed przemocą.

certyfikat

Dzień Edukacji Narodowej 2017

13 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie klasy piątej przygotowali Galę Oskarową. Kandydaci zostali wyłonieni  w tajnym głosowaniu i uzyskali największą liczbę głosów wśród uczniów naszej szkoły. Oskara przyznano aż w 16 kategoriach, a oto zwycięzcy - nasi Drodzy Nauczyciele  i Pracownicy szkoły, dla których Złote Medale, Róże , Lwy to za mało!

 galeria

Warsztaty z chemii organicznej

W dniu 2 października uczniowie klas gimnazjalnych naszej szkoły pojechali na Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Młodzież uczestniczyła w zajęciach laboratoryjnych pod okiem prowadzących z Wydziału Chemii. Oprócz zdobywania wiedzy i umiejętności wszyscy bardzo mile spędzili czas.

 galeria

Zaproszenie

aerobik dabrowa

Rajd pieszy

Dnia 23 września 2017 o godz.9.00 grupa piesza wyruszyła ścieżką dydaktyczną „Łęgów Mechlińskich" z Dąbrowy do Mechlina. Rajd pieszy był jedną z propozycji organizowanego przez PTTK Odlewni Żeliwa Rajdu „Śrem z siodełka roweru”. Uczniowie , którzy mimo kapryśnej pogody uczestniczyli w wycieczce zostali na mecie w Andrzejówce przywitani ciepłem rozpalonego ogniska, herbatą i kiełbaskami. Na miejscu czekały także upominki. Uczestnicy rajdu mieli możliwość odpocząć, posilić się i ogrzać. Dziękujemy Panu Florianowi Kowalskiemu za zaproszenie na rajd, upominki i zorganizowany posiłek w Andrzejówce. Panu Marcinowi Nowakowi za sprawowanie roli opiekuna. Uczniom za zaangażowanie, aktywność i wzorowe zachowanie.

 galeria

Rajd do Masłowa

Dnia 16 września 2017r. z grupa uczniów z opiekunami Panią Ewą Szałek i Elwirą Cisowską udała się na zakończenie sezonu rowerowego „Rowerem do… Masłowa”. Korzystaliśmy ze szlaku rowerowego „ Polnymi drogami”. Kolarze spisali się na medal, nie zabrakło przygód, ale dzięki pomocy dobrych ludzi wszystko skończyło się szczęśliwie. Dziękujemy uczniom za udział, za wspaniały wzór aktywności do naśladowania i wzorowe zachowanie. Opiekunowie.

 galeria

Mediacje

Dnia 13 września 2017 gościliśmy w szkole Panią Mecenas Jolantę Kucharzak . Pani Mecenas wygłosiła prelekcję dla Rodziców na temat celowości i wagi projektu, zgodnie z którym w szkole ma powstać grupa mediatorów dorosłych i dziecięcych. Wybrane dzieci i dorośli będą pomocą w rozwiązywaniu konfliktów między samymi uczniami i między uczniami a dorosłymi. Idea mediacji, której patronuje Pani Jolanta Kucharzak wspierana jest przez Centrum Edukacji Prawnej Krajowej Rady Radców Prawnych w Warszawie. Pani Mecenas jest koordynatorką Centrum i propaguje mediacje w szkole. Finansowanie działań, które pozwolą na powstanie grup mediatorów w naszej szkole jest możliwe dzięki pieniądzom z Rządowego Projektu „Bezpieczna +”. O kolejnych działaniach w ramach projektu będziemy informować na stronie szkoły.

 galeria

Witaj Szkoło!

witaj szkolo 

 

Wyprawki i książki dla przedszkolaków

dzieci5

 

Wyprawka dla 6-latków

Wydawnictwo MAC " Kolorowy start z plusem" cały pakiet dla sześciolatka

Plecak ( format A4 )

Wyprawka zostanie podana na pierwszym zebraniu.


 


Wyprawka dla 5-latków

 

KSIĄŻKI: „Odkrywam siebie” – pakiet dla pięciolatka, wyd. MAC Edukacja, Wiesława Żaba- Żabińska

 

WYPRAWKA

 

Bardzo proszę o nie kupowanie artykułów papierniczych.

 

-1 teczka A-4 (na gumkę)

 

- 10 koszulek do akt

 

- zeszyt

 

- nożyczki (bambino)

 

- obuwie domowe

 

 - odzież na zmianę (w razie małych awarii)

 

- pastę do zębów, szczoteczkę do zębów oraz kubek

 

 - chusteczki higieniczne w pudełku 


 

 

Książki dla 3 i 4-latków

 

Książki  dla 3 i 4 latków Mac Edukacja Odkrywam Siebie.

Wyprawka zostanie podana na pierwszym zebraniu

Zajęcia adaptacyjne

footer kids

 

Zajęcia adaptacyjne dla dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego

przy Szkole Podstawowej w Dąbrowie odbędą się

29-30 sierpnia 2017 r.

w godzinach 10:00 – 11:30

Zapraszamy

Nareszcie wakacje!

wakacje

Animated Sun Transparent 1 68a568 

 

Życzymy wszystkim radosnych i bezpiecznych wakacji.

 

 

 

Międzynarodowy Dzień Tańca 2017

Dnia 24 maja w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dąbrowie odbyła się uroczystość z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca. Organizatorami całego przedsięwzięcia był Samorząd Uczniowski.

Impreza była podzielona na kilka części. Na samym początku krótko przybliżono uczniom kilka informacji dotyczących tego dnia. Następnie odbył się Konkurs Tańca, do którego były zaangażowane wszystkie klasy. Na koniec wszyscy uczniowie zatańczyli wspólny taniec pod przewodnictwem dziewczyn z gimnazjum.............

 galeria

VI Gminny Konkurs Wiedzy o Lesie

VI Gminny Konkurs Wiedzy o Lesie odbył się dnia 26.05.2017r.na terenie Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dąbrowie. Podczas konkursu obecny był podleśniczy Nadleśnictwa Babki Pan Marcin Nowak. Do konkursu przystąpiło 24 uczniów z klas czwartych Szkół Podstawowych nr4, nr6, Pyszącej, Bodzyniewa i Zespołów Szkół Katolickich, Nochowa, Zbrudzewa i Dąbrowy. Konkurs miał formę testu indywidualnego. Po konkursie uczestnicy wysłuchali prelekcji Pana M. Nowaka na temat trofeów łowieckich, a następnie wykonali w grupach prace plastyczne o lesie wykorzystując zebrane materiały jak liście, szyszki, mech, korę itp.............

 galeria

 

Gminny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

30 maja w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Śremie odbył się finał Gminnego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych.

Do konkursu przystąpili uczniowie z 6 gimnazjów naszej gminy. Uczniowie pracowali w parach rozwiązując zadania dotyczące geografii, kultury Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Nasze uczennice - Marta Szczepaniak i Gabrysia Michalewicz z klasy IIG zajęły II miejsce a Michalina Chrobak i Oliwia Miodowicz - miejsce III.

Serdecznie gratulujemy!

 galeria


 

 

idziennik_logowaniep

bip

box rekrutacja

niemiec

erasmuspluslogo

Do wakacji pozostało:
1
1
1
1
7
7
Dni
1
1
2
2
Godzin
5
5
8
8
Minut
5
5
4
4
Sekund

Profilaktycy

Stara wersja strony

stara www

Informator szkolny

 pdfZniszczone książki

pdfProcedura zwolnień z wf

pdfPrzydział sal lekcyjnych

pdfDuplikaty dokumentów

pdfEgzamin gimnazjalny

pdfDowozy szkolne

pdfRegulamin - przedszkole

pdfKalendarz  szkolny

pdfPlan lekcji

pdfDyżury specjalistów

pdfDyżur Dyrektora

pdfZajęcia dodatkowe - kółka

pdfŚwietlice

pdfUbezpieczenia uczniów

pdfWarunki ubezpieczenia

 

Bezpieczeństwo

logo-fdds

ochronadziecka

Etykieta energetyczna

etykieta2

Goście Online

Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziło nas

Odsłon artykułów:
1872408