Artykuły

Wycieczka do Poznańskiego ZOO

W poniedziałek, 26 września klasa „0” oraz klasa pierwsza wyruszyły na wycieczkę do Poznańskiego ZOO. Na miejscu dzieci były zachwycone mogąc pogłaskać przyjazne kozy. Największe wrażenie jednak zrobiły zwierzęta egzotyczne jak np. słonie, małpy, żyrafy czy zebry. Dzieci z zaciekawieniem przyglądały się harcom misia Cisnej z olbrzymim psem Barim. Poniedziałkowa wyprawa była także okazją do nauki – uczestnicy wycieczki poznali zwyczaje zwierząt, miejsce ich naturalnego występowania czy tez ich ulubione przysmaki.

Wizyta policjanta

W czwartek, 15 września klasę „0” odwiedził Pan Policjant Krzysztof Tomaszewski. Funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Śremie przybliżył dzieciom kulisy pracy policjanta, zaprezentował swój ekwipunek potrzebny w codziennej pracy a także radiowóz. Pan Krzysztof opowiedział również o podstawach bezpieczeństwa zarówno na drodze jak i w codziennym życiu. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą jeśli chodzi o znajomość numerów alarmowych, które przecież w przyszłości mogą uratować życie nie tylko im samym, ale też osobom z ich otoczenia.

Spotkanie ze strażakami.

W czwartek, 6 października przedszkolaki odwiedziła nas Pani Danuta Klarzyńska pracująca na co dzień w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Śremie. Opowiedziała o codziennej niebezpiecznej pracy strażaków oraz o wielkich zagrożeniach jakie płyną z nierozważnego igrania z ogniem. Pani Danuta przyniosła ze sobą wiele elementów ekwipunku strażaka oraz przygotowała tematyczne gry i zabawy. Spotkanie to na pewno na długo zapadnie w pamięć dzieci. Pani Danucie serdecznie dziękujemy za poświecony czas.

Światowy Dzień Zwierząt

We wtorek, 4 października klasa „0” obchodziła Światowy Dzień Zwierząt. Na dzieci w klasie czekała wielka niespodzianka – nie poznali tego dnia psa czy kota, ale bardzo przyjazną Agamę brodatą. Sympatyczny gad od razu zaklimatyzował się w klasie dając się pogłaskać każdemu z grupy. Dzieci dowiedziały się o zwyczajach żywieniowych czy tez pochodzeniu małego smoka. Poznawanie nowych zwierząt poszerza horyzonty poznawcze dzieci, a także rozbudza ich zainteresowanie otaczającym światem . Tego samego dnia zakończyła się zbiórka karmy dla schroniska dla bezdomnych zwierząt w Gaju. Dziękujemy wszystkim, którzy choć drobnym gestem wsparli lokalne schronisko.

Ale zdrowo.....

Ostatni tydzień września w klasie „0” minął pod znakiem warzyw i owoców. Dzieci na zajęciach nauczyły się jak przygotować pożywną kanapkę lub pełen życiodajnych witamin koktajl bananowy. Najmilszym jednak momentem była chwila, kiedy same mogły spróbować swoich wyrobów.

 

Więcej artykułów…

idziennik_logowaniep

bip

logo

karta rowerowa

box rekrutacja

niemiec

erasmuspluslogo

Profilaktycy

Informator szkolny

pdfRODO

pdfBiblioteka szkolna

 pdfZniszczone książki

pdfProcedura zwolnień z wf

pdfPrzydział sal lekcyjnych

pdfDuplikaty dokumentów

pdfEgzamin gimnazjalny

pdfEgzamin ósmoklasisty

pdfTerminy rekrutacji

pdfDowozy szkolne

pdfRegulamin - przedszkole

pdfKalendarz  szkolny

pdfPlan lekcji

pdfDyżury specjalistów

pdfDyżur Dyrektora

pdfZajęcia dodatkowe - kółka

pdfŚwietlice

pdfUbezpieczenia uczniów

pdfWarunki ubezpieczenia

 

Etykieta energetyczna

etykieta2

Goście Online

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziło nas

Odsłon artykułów:
2177692