Artykuły

Konkurs Ekologiczny „Grasz w zielone? – Gram!”

W piątek 29-03-2018r. o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Dąbrowie odbył się pod patronatem Burmistrza Śremu Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny „Grasz w zielone? – Gram!” zorganizowany przez nauczycielki Grażynę Kałużną i Beatę Koluch.

W konkursie wzięło udział 7 drużyn z większości szkół podstawowych gminy Śrem – SP nr 1, SP nr 2, SP nr 4, SP nr 6, SP z Bodzyniewa, Katolicka SP i SP z Dąbrowy.

Uczniowie klas trzecich wykazali się dużą wiedzą ekologiczną, znajomością roślin i zwierząt chronionych oraz pomysłowością w wykonaniu i zaprezentowaniu plakatu „Ziemia – planeta naszych marzeń”.

Najlepszą okazała się drużyna ze szkoły w Dąbrowie, drugie miejsce zajęła drużyna z SP nr 6, a trzecie miejsce uczniowie z Katolickiej Publicznej Szkoły Podstawowej. Wszyscy uczestnicy konkursu dzięki dofinansowaniu przez Burmistrza Śremu otrzymali nagrody i dyplomy oraz mieli zapewniony transport.

 

Powitanie wiosny

Klasa III, 21 marca tradycyjnie powitała wiosnę topieniem Marzanny i spacerem z gaikiem-maikiem. W czwartek uczniowie klasy III wzięli udział w zajęciach edukacyjnych o wiośnie. Najpierw dzieci usłyszały o dawnych zwyczajach związanych z pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny w Wielkopolsce, śpiewały przyśpiewki towarzyszące tym zwyczajom. Jedna grupa wykonała Marzannę inaczej zwaną w Wielkopolsce Śmiercichą, a druga grupa wykonała kolorowy gaik-maik. Ze śpiewem na ustach pożegnali zimę w muzealnym ogrodzie i powitali wiosnę. Następnie uczniowie klasy III wzięli udział w happeningu „WIOSNA” zorganizowanym przez ŚOK. Przy tańcach i śpiewie razem z innymi uczestnikami przywołali wiosnę, wzięli udział w utworzeniu żywego napisu WIOSNA i Aero zdjęciu wykonanym przez drona.

 

Bal Wszystkich Świętych 2018

30 listopada w szkole odbył się Bal Wszystkich Świętych. Szkoła tego dnia wypełniła się aniołami oraz innymi bohaterami, których wspominamy jako świętych i błogosławionych. Uczniowie poznali sylwetki wybranych osób, dowiedzieli się jak w codzienności realizować powołanie do świętości a także śpiewem i tańcem wypełnili spotkanie w sali.

 

Gminny Konkurs Pięknego Czytania w Języku Niemieckim 2018

18 grudnia w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Pięknego Czytania w Języku Niemieckim pod Honorowym Patronatem Burmistrza Śremu. W konkursie wzięli udział uczniowie trzecich klas gimnazjalnych i ósmych klas szkół podstawowych gminy Śrem. Każdy uczestnik konkursu przygotował prezentację dwóch wybranych przez siebie wierszy. Jury oceniało prezentacje w czterech kategoriach: interpretacja utworu, poprawność wymowy, płynność i intonacja, wrażenia artystyczne i estetyczne.

I miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Monika Okoniewska.

II miejsce zajęli Grzegorz Manczak ze SP w Bodzyniewie i Zofia Hołderna z naszej szkoły

III miejsce – Dominik Michałowski z SP nr 4 w Śremie i Julia Menzel z SP nr2 w Śremie. Wyróżnienia otrzymali: Adam Lewandowski z SP nr 1 i Maxim Nowak z SP w Bodzyniewie.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

Nagrody ufundowała gmina Śrem.

40 rocznica wyboru Jana Pawła II na papieża

16 października uczciliśmy 40 rocznicę wyboru Jana Pawła II na papieża. Cała społeczność szkolna przypomniała sobie wybrane słowa z nauczania Ojca Świętego. Podczas tej doniosłej chwili nie mogło zabraknąć również ulubionej pieśni papieża – Barki.

 

Więcej artykułów…

idziennik_logowaniep

bip

logo

karta rowerowa

box rekrutacja

niemiec

erasmuspluslogo

Profilaktycy

Informator szkolny

pdfRODO

pdfBiblioteka szkolna

 pdfZniszczone książki

pdfProcedura zwolnień z wf

pdfPrzydział sal lekcyjnych

pdfDuplikaty dokumentów

pdfEgzamin gimnazjalny

pdfEgzamin ósmoklasisty

pdfTerminy rekrutacji

pdfDowozy szkolne

pdfRegulamin - przedszkole

pdfKalendarz  szkolny

pdfPlan lekcji

pdfDyżury specjalistów

pdfDyżur Dyrektora

pdfZajęcia dodatkowe - kółka

pdfŚwietlice

pdfUbezpieczenia uczniów

pdfWarunki ubezpieczenia

 

Etykieta energetyczna

etykieta2

Goście Online

Odwiedza nas 44 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziło nas

Odsłon artykułów:
2177708