.

Wolontariat

Grupę wolontariuszy w naszej szkole tworzą uczniowie z klas:  I, II i III Gimnazjum.

 

wolont 17


 

 

W czwartek 27.03.2014r. nasze wolontariuszki Oliwia Sędziak i Wiktoria Piasecka, wspólnie 
z innymi gimnazjalistami ze Zbrudzewa, Gimnazjum nr 2 i Gimnazjum w Dolsku odwiedziły Dom Dziecka w Górze (gm. Jaraczewo), by podzielić się darami zebranymi w szkołach i spotkać z innymi dziećmi i młodzieżą. W tym roku udało się zebrać mnóstwo skarpetek i środków higienicznych
 i kosmetycznych, które przekazano dzieciom, ku ich radości. P. Hania Bednarczyk i P. Monika Łozińska, nauczyciele z Gimnazjum ze Śremu i Dolska serdecznie dziękują naszym uczniom za tak liczne dary i ofiarność. Mamy nadzieję, że mieszkańcy Góry wkrótce odwiedzą naszą szkołę.

                                                                                                              Wolontariat

 


 

Dnia 8 listopada 2013 przedstawicielki szkolnego wolontariatu odwiedziły Dom Dziecka w Górze. Wolontariuszki zawiozły przybory szkolne, które były zbierane w naszej szkole. Spotkanie było bardzo udane, nie obyło się bez wzruszeń. Radość dzieciaków była tak wielka, że chcemy kontynuować  pomoc dla nich, tym razem poprzez zbiórkę skarpetek oraz rajstopek. Mamy nadzieję,  że również włączycie się w tę akcję.

Serdecznie dziękujemy za dotychczasową pomoc.

 

 

 


 

Rok kalendarzowy z wolontariatem

 

21 II – Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

20 III – Światowy Dzień Inwalidów i Ludzi  Niepełnosprawnych

7 IV – Dzień Zdrowia

25 IV – Międzynarodowy Dzień Świadomości   Zagrożenia Hałasem

29 IV – Międzynarodowy Dzień Tańca

15 V – Międzynarodowy Dzień Rodziny

31 V – Dzień bez papierosa

16 VI – Międzynarodowy Dzień Pomocy Dzieciom   Afrykańskim

 


„Pokaż mi, którędy muszę iść”

Wolontariusze naszej szkoły przyłączyli się do akcji organizowanej przez grupę „Śremski Idol”. Przez tydzień zbieraliśmy dary dla Domu Dziecka w Bninie. Były to zabawki, artykuły szkolne, środki czystości, żywność itp. Mamy nadzieję, że takie akcje rozwiną w nas potrzebę pomagania drugiemu człowiekowi.

 

imageimageimageimageimage


„Korepetycje – czyli pomoc w nauce dla moich kolegów”

W II semestrze wolontariusze rozpoczęli nową działalność w szkole. Chcąc pomóc swoim kolegom i koleżankom ogłosiliśmy akcję „Korepetycje – czyli pomoc w nauce”. Uczniowie bardzo chętnie na nią odpowiedzieli i rozpoczęła się już wspólna nauka. Zachęcamy wszystkich, którzy chcieliby skorzystać z pomocy swoich wolontariuszy.

 

imageimageimage

 


Kiermasz świątecznych ozdób

Przed Świętami wolontariusze przygotowali ozdoby świąteczne. Uczniowie naszej szkoły mogli dzięki nim ozdobić swoje sale i poczuć atmosferę świąteczna.

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage


Spotkanie dla osób starszych i samotnych

 

25 stycznia 2010 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie dla osób starszych i samotnych zorganizowane przez wolontariuszy. Dzieci nawiązując jeszcze do atmosfery świąt przygotowały jasełka, poczęstunek oraz wspólne śpiewanie kolęd. Mamy nadzieję, że takie spotkanie wpiszę się na stałe w kalendarz wolontariatu. Zachęcamy do włączania się w naszą działalność.
imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

W maju przygotowaliśmy kolczyki, które uczniowie mogli zakupić dla swoich mam na Dzień Matki. Pieniądze, które uzyskaliśmy ze sprzedaży (100zł) przeznaczyliśmy na powodzian.

imageimageimageimageimage


 

W poniedziałek 21 czerwca w szkole odbyły się zabawy, przygotowane przez wolontariuszy, dla dzieci z klas „I” i „0”. Były to konkursy i zagadki związane ze światem bajek. Wszyscy chętnie brali udział w zabawie i dobrze się bawili, co pokazują nasze zdjęcia. /zobacz/

 


22 czerwca na spotkaniu wolontariuszy podsumowaliśmy naszą wspólną pracę i podziękowaliśmy wszystkim za wspaniałą współpracę. Pożegnaliśmy  też wolontariuszy z klasy trzeciej. Mamy nadzieję, że w nowym roku szkolnym, wraz z nowymi osobami, podejmować będziemy kolejne działania.

 

idziennik_logowaniep

bip

box rekrutacja

niemiec

erasmuspluslogo

Profilaktycy

Stara wersja strony

stara www

Informator szkolny

 pdfZniszczone książki

pdfProcedura zwolnień z wf

pdfPrzydział sal lekcyjnych

pdfDuplikaty dokumentów

pdfEgzamin gimnazjalny

pdfDowozy szkolne

pdfRegulamin - przedszkole

pdfKalendarz  szkolny

pdfPlan lekcji

pdfDyżury specjalistów

pdfDyżur Dyrektora

pdfZajęcia dodatkowe - kółka

pdfŚwietlice

pdfUbezpieczenia uczniów

pdfWarunki ubezpieczenia

 

Bezpieczeństwo

logo-fdds

ochronadziecka

Etykieta energetyczna

etykieta2

Goście Online

Odwiedza nas 45 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziło nas

Odsłon artykułów:
1775232