Wolontariat

Grupę wolontariuszy w naszej szkole tworzą uczniowie z klas:  VI, VII, II i III Gimnazjum. Naszymi opiekunami są: pani Renata Rydlewska i pani Ewa Szałek.

                                                       DSC04891

Podejmowane przez nas działania obejmują głównie prace na rzecz społeczności szkolnej oraz różne okazjonalne akcje charytatywne:

1. Pomoc w organizowaniu w szkole różnych uroczystości: m.in. Dzień Babci i Dziadka,    Dzień Matki i Ojca

2. Spotkania świąteczne dla osób starszych

3. Kolędowanie misyjne w okresie świątecznym po okolicznych wioskach - zbiórka pieniędzy na misje

4. Pomoc w nauce młodszym kolegom i koleżankom

5. Pomoc w przeprowadzeniu szkolnych rekolekcji

6. Pomoc nauczycielom podczas dyżurów

7. Akcja Adopcja na odległość

8. Zbiórka nakrętek dla Filipa 


 30 X 2017 roku przeżywaliśmy w szkole pierwszy dzień rekolekcji. Wolontariusze przygotowali apel nawiązujący do Zaduszek. Był to czas zadumy nad sensem naszego życia oraz zwrócenie uwagi na potrzebę modlitwy za naszych zmarłych. W tym dniu uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, którą ksiądz proboszcz odprawił w intencji całej społeczności szkolnej. Wtedy też został poświęcony nasz nowy sztandar. Po tym uroczystym rozpoczęciu dnia przyszedł czas na „Bal Wszystkich Świętych” . Chętni uczniowie przedstawiali wybranych przez siebie Świętych swoim kolegom. Było wiele śmiechu, śpiewów i tańców.

                                 

Kilka tygodni przed świętami spotykaliśmy się na przygotowaniu ozdób świątecznych. Nasza wspólna praca zakończyła się kiermaszem szkolnym. Zebrane w ten sposób pieniądze zostały przekazane na pomoc misjom.

                                

 


 

22 XII 2017 roku z okazji Świąt Bożego Narodzenia wolontariusze przygotowali jasełka. W tegorocznym przedstawieniu postanowiliśmy przedstawić nasze polskie zwyczaje i tradycje związane z tymi świętami.

 

                                                                                                    


W okresie świątecznym postanowiliśmy zgodnie z polską tradycją przebrać się za kolędników i dołączyć do ogólnopolskiej akcji pod nazwą „Kolędnicy misyjni”. 29 XII kolędowaliśmy po Lucinach – dziękujemy za przyjęcie i datki pieniężne, które wraz z pieniędzmi uzyskanymi z kiermaszu świątecznego zostały przekazane na misje.

 


5 I 2018 roku zaprosiliśmy tym razem starszych mieszkańców okolicznych wiosek do udziału w spotkaniu świątecznym, które jak co roku odbyło się w bardzo miłej atmosferze. Wolontariusze przygotowali poczęstunek oraz przedstawienie. Kilku uczniów zaprezentowało również swoje talenty muzyczne.

 


28 marca odbyły się w szkole rekolekcje wielkopostne. Wolontariusze przygotowali przedstawienie o świętym Stanisławie Kostce, który został ogłoszony patronem roku liturgicznego 2017/2018. Ksiądź odprawił Mszę Świętą w intencji całej społeczności szkolnej. 

 


 

5 kwietnia przybyli do szkoły rowerzyści biorący udział w rajdzie organizowanym przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Śremskiej. Wolontariusze przedstawili spektakl słowno – muzyczny dotyczący naszego patrona Jana Pawła II.


 

30 kwietnia obchodziliśmy w szkole Święto Patrona Jana Pawła II. Dzień rozpoczęliśmy Mszą Świętą. Następnie wolontariusze prowadzili przygotowane przez siebie zajęcia o Janie Pawle II dla młodszych kolegów i koleżanek. Obchody tego dnia zakończyliśmy wspólnym spotkaniem przy stole.

 

idziennik_logowaniep

bip

box rekrutacja

niemiec

erasmuspluslogo

Profilaktycy

Informator szkolny

pdfRODO

pdfBiblioteka szkolna

 pdfZniszczone książki

pdfProcedura zwolnień z wf

pdfPrzydział sal lekcyjnych

pdfDuplikaty dokumentów

pdfEgzamin gimnazjalny

pdfDowozy szkolne

pdfRegulamin - przedszkole

pdfKalendarz  szkolny

pdfPlan lekcji

pdfDyżury specjalistów

pdfDyżur Dyrektora

pdfZajęcia dodatkowe - kółka

pdfŚwietlice

pdfUbezpieczenia uczniów

pdfWarunki ubezpieczenia

 

Bezpieczeństwo

logo-fdds

ochronadziecka

Etykieta energetyczna

etykieta2

Goście Online

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziło nas

Odsłon artykułów:
2112356