Artykuły

Wolontariat

Grupę wolontariuszy w naszej szkole tworzą uczniowie z klas:  VI, VII, VIII.

Naszymi opiekunami są: pani Renata Rydlewska i pani Ewa Szałek.

                                                       DSC04891

Podejmowane przez nas działania obejmują głównie prace na rzecz społeczności szkolnej oraz różne okazjonalne akcje charytatywne:

1. Pomoc w organizowaniu w szkole różnych uroczystości: m.in. Dzień Babci i Dziadka,    Dzień Matki i Ojca

2. Spotkania świąteczne dla osób starszych

3. Kolędowanie misyjne w okresie świątecznym po okolicznych wioskach - zbiórka pieniędzy na misje

4. Pomoc w nauce młodszym kolegom i koleżankom

5. Pomoc w przeprowadzeniu szkolnych rekolekcji

6. Pomoc nauczycielom podczas dyżurów

7. Akcja Adopcja na odległość

8. Zbiórka nakrętek dla Filipa 

9. Ogólnopolska akcja "Szkoła - szkole" zbórka na szkoły w Syrii (od października 2019 roku)

 Kolejna (lutowa) wpłata na akcję Szkoła - szkole


 

Styczniowa wpłata na akcję Szkoła - szkole


 

3 stycznia 2020 roku odbyło się spotkanie świąteczne dla osób starszych z naszej okolicy. Zaproszeni goście przy kawie i ciastku obejrzeli jasełka przygotowane przez wolontariuszy.

 

 


 

W okresie świątecznym wolontariusze kolędowali po Mechlinie i Kalejach jako kolędnicy misyjni. Zebrane pięniądze zostały przekazane na misje.


 20 grudnia odbyły się w szkole jasełka przygotowane przez wolontariuszy.

 

 


 

Kolojna, grudniowa, wpłata na akcję Szkoła - szkole


W listopadzie, już drugi raz w tym roku szkolnym, wolontariusze przygotowali babeczki. Zebrane podczas ich sprzedarzy pieniędze zostały przekazane na odbudowę szkół w Syrii. W tym miesiącu wysłaliśmy 326 zł.

 

 


31 października odbył się w szkole Bal Wszystkich Świętych przygotowany przez wolontariuszy i ich opiekunów.

 


 

Od października dołączamy do ogólnopolskiej akcji „Szkoła – szkole". Co miesiąc wolontariusze będą sprzedawali przygotowane przez siebie babeczki, a uzyskane w ten sposób pieniądze przekażemy na odbudowę szkół zniszczonych podczas długoletniej wojny w Syrii. Mamy nadzieję, że wszyscy uczniowie naszej szkoły chętnie dołączą do tej akcji. 

UBEZPIECZENIE03102019

 

 


 

 

 ROK SZKOLNY 2019/2020

 


 


 

  

 2 kwietnia jak co roku przybył do naszej szkoły rajd upamiętniający postać Świętego Jana Pawła II organizowamy przez Towarzystwo Miłośnikow Ziemi Śremskiej. Z tej okazji przygotowaliśmy spektakl słowno - muzyczny przypominający pierwszą pielgrzymkę papieża do ojczyzny w 1979 roku.

 


 

4 stycznia 2019 roku podczas spotkania świątecznego zaproszeni goście obejrzeli jasełka w wykonaniu wolontariuszy Szkoły w Dąbrowie. Mieszkańcy okolicznych wiosek miło spędzili czas przy kawie, ciastku oraz wspomnieniach i wspólnych rozmowach. Dziękujemy wszystkim za przybycie.

 


 

28 grudnia wolontariusze ze szkoły w Dąbrowie jako kolędnicy misyjni odwiedzili mieszkańców Grodzewa. Zebrane pieniądze w kwocie 140 złotych zostały przekazane na Papieskie Dzieło Misyjne. Dziękujemy mieszkańcom za miłe przyjęcie.

 


 

21 grudnia odbył się w szkole drugi dzień rekolekcji – Bóg się rodzi. Uczniowie po klasowych wigiliach obejrzeli jasełka w wykonaniu wolontariuszy, a następnie wszyscy zostali zaproszeni do wspólnego kolędowania.

 


 

6 grudnia odbyła się loteria mikołajkowa. Wolontariusze przygotowali upominki, następnie przeprowadzili sprzedaż losów. Uzyskane w ten sposób pieniądze w kwocie 180 złotych zostały przekazane na Papieskie Dzieło Misyjne.

 


 

27 listopada podczas zebrań dla rodziców grupa wolontariuszy sprzedawała kartki świąteczne. Zebrane pieniądze w kwocie 100 złotych zostały przekazane Stowarzyszeniu SURSUM CORDA .


 

30 października w szkole odbył się pierwszy dzień rekolekcji – Bal Wszystkich Świętych. Wolontariusze przygotowali i zaprezentowali sylwetki świętych , a pozostali uczniowie przebrali się za swoich patronów oraz aniołów. Spotkanie wypełnione było wspólnym śpiewem i tańcem.

 

 


 

16 października 2018 roku wolontariusze przygotowali apel z okazji 40 rocznicy wyboru na stolicę piotrową Karola Wojtyły. Uczniowie szkoły której patronem jest Jan Paweł II kolejny raz włączyli się w obchody Dnia Papieskiego pt. „ Promieniowanie Ojcostwa ‘’

 


 

                                                   ROK SZKOLNY 2018/2019

 


 

30 X 2017 roku przeżywaliśmy w szkole pierwszy dzień rekolekcji. Wolontariusze przygotowali apel nawiązujący do Zaduszek. Był to czas zadumy nad sensem naszego życia oraz zwrócenie uwagi na potrzebę modlitwy za naszych zmarłych. W tym dniu uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, którą ksiądz proboszcz odprawił w intencji całej społeczności szkolnej. Wtedy też został poświęcony nasz nowy sztandar. Po tym uroczystym rozpoczęciu dnia przyszedł czas na „Bal Wszystkich Świętych” . Chętni uczniowie przedstawiali wybranych przez siebie Świętych swoim kolegom. Było wiele śmiechu, śpiewów i tańców.

                                 

Kilka tygodni przed świętami spotykaliśmy się na przygotowaniu ozdób świątecznych. Nasza wspólna praca zakończyła się kiermaszem szkolnym. Zebrane w ten sposób pieniądze zostały przekazane na pomoc misjom.

                                

 


 

22 XII 2017 roku z okazji Świąt Bożego Narodzenia wolontariusze przygotowali jasełka. W tegorocznym przedstawieniu postanowiliśmy przedstawić nasze polskie zwyczaje i tradycje związane z tymi świętami.

 

                                                                                                    


W okresie świątecznym postanowiliśmy zgodnie z polską tradycją przebrać się za kolędników i dołączyć do ogólnopolskiej akcji pod nazwą „Kolędnicy misyjni”. 29 XII kolędowaliśmy po Lucinach – dziękujemy za przyjęcie i datki pieniężne, które wraz z pieniędzmi uzyskanymi z kiermaszu świątecznego zostały przekazane na misje.

 


5 I 2018 roku zaprosiliśmy tym razem starszych mieszkańców okolicznych wiosek do udziału w spotkaniu świątecznym, które jak co roku odbyło się w bardzo miłej atmosferze. Wolontariusze przygotowali poczęstunek oraz przedstawienie. Kilku uczniów zaprezentowało również swoje talenty muzyczne.

 


28 marca odbyły się w szkole rekolekcje wielkopostne. Wolontariusze przygotowali przedstawienie o świętym Stanisławie Kostce, który został ogłoszony patronem roku liturgicznego 2017/2018. Ksiądź odprawił Mszę Świętą w intencji całej społeczności szkolnej. 

 


 

5 kwietnia przybyli do szkoły rowerzyści biorący udział w rajdzie organizowanym przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Śremskiej. Wolontariusze przedstawili spektakl słowno – muzyczny dotyczący naszego patrona Jana Pawła II.


 

30 kwietnia obchodziliśmy w szkole Święto Patrona Jana Pawła II. Dzień rozpoczęliśmy Mszą Świętą. Następnie wolontariusze prowadzili przygotowane przez siebie zajęcia o Janie Pawle II dla młodszych kolegów i koleżanek. Obchody tego dnia zakończyliśmy wspólnym spotkaniem przy stole.

 


                                                   

                           

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

vulcan

CSW logo

sks

egzamin8

logo

sPSwQFxNDpulhGv

podreczniki 20

1920x810

Rekrutacja 2023

box rekrutacja

Profilaktycy

bip

Informator szkolny

pdfBiblioteka szkolna

pdfPodręczniki

pdfProgramy nauczania

 pdfZniszczone książki

pdfProcedura zwolnień z wf

pdfŚwietlice

pdfPrzydział sal lekcyjnych

pdfDuplikaty dokumentów

pdfDowozy szkolne (excel)

pdfKalendarz  szkolny

pdfPlan lekcji

pdfDyżury specjalistów

pdfDyżur Dyrektora

pdfZajęcia dodatkowe 

pdfUbezpieczenia uczniów

pdfWarunki ubezpieczenia

 

Bezpieczeństwo

logo-fdds

ochronadziecka

bezpieczny internet2022

Telefon zaufania

Plakat Telefon Zaufania

Goście Online

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziło nas

Odsłon artykułów:
3514156