Wolontariat

Grupę wolontariuszy w naszej szkole tworzą uczniowie z klas:  VI, VII, VIII.

Naszymi opiekunami są: pani Renata Rydlewska i pani Ewa Szałek.

                                                       DSC04891

Podejmowane przez nas działania obejmują głównie prace na rzecz społeczności szkolnej oraz różne okazjonalne akcje charytatywne:

1. Pomoc w organizowaniu w szkole różnych uroczystości: m.in. Dzień Babci i Dziadka,    Dzień Matki i Ojca

2. Spotkania świąteczne dla osób starszych

3. Kolędowanie misyjne w okresie świątecznym po okolicznych wioskach - zbiórka pieniędzy na misje

4. Pomoc w nauce młodszym kolegom i koleżankom

5. Pomoc w przeprowadzeniu szkolnych rekolekcji

6. Pomoc nauczycielom podczas dyżurów

7. Akcja Adopcja na odległość

8. Zbiórka nakrętek dla Filipa 

9. Ogólnopolska akcja "Szkoła - szkole" zbórka na szkoły w Syrii (od października 2019 roku)

 Kolejna (lutowa) wpłata na akcję Szkoła - szkole


 

Styczniowa wpłata na akcję Szkoła - szkole


 

3 stycznia 2020 roku odbyło się spotkanie świąteczne dla osób starszych z naszej okolicy. Zaproszeni goście przy kawie i ciastku obejrzeli jasełka przygotowane przez wolontariuszy.

 

 


 

W okresie świątecznym wolontariusze kolędowali po Mechlinie i Kalejach jako kolędnicy misyjni. Zebrane pięniądze zostały przekazane na misje.


 20 grudnia odbyły się w szkole jasełka przygotowane przez wolontariuszy.

 

 


 

Kolojna, grudniowa, wpłata na akcję Szkoła - szkole


W listopadzie, już drugi raz w tym roku szkolnym, wolontariusze przygotowali babeczki. Zebrane podczas ich sprzedarzy pieniędze zostały przekazane na odbudowę szkół w Syrii. W tym miesiącu wysłaliśmy 326 zł.

 

 


31 października odbył się w szkole Bal Wszystkich Świętych przygotowany przez wolontariuszy i ich opiekunów.

 


 

Od października dołączamy do ogólnopolskiej akcji „Szkoła – szkole". Co miesiąc wolontariusze będą sprzedawali przygotowane przez siebie babeczki, a uzyskane w ten sposób pieniądze przekażemy na odbudowę szkół zniszczonych podczas długoletniej wojny w Syrii. Mamy nadzieję, że wszyscy uczniowie naszej szkoły chętnie dołączą do tej akcji. 

UBEZPIECZENIE03102019

 

 


 

 

 ROK SZKOLNY 2019/2020

 


 


 

  

 2 kwietnia jak co roku przybył do naszej szkoły rajd upamiętniający postać Świętego Jana Pawła II organizowamy przez Towarzystwo Miłośnikow Ziemi Śremskiej. Z tej okazji przygotowaliśmy spektakl słowno - muzyczny przypominający pierwszą pielgrzymkę papieża do ojczyzny w 1979 roku.

 


 

4 stycznia 2019 roku podczas spotkania świątecznego zaproszeni goście obejrzeli jasełka w wykonaniu wolontariuszy Szkoły w Dąbrowie. Mieszkańcy okolicznych wiosek miło spędzili czas przy kawie, ciastku oraz wspomnieniach i wspólnych rozmowach. Dziękujemy wszystkim za przybycie.

 


 

28 grudnia wolontariusze ze szkoły w Dąbrowie jako kolędnicy misyjni odwiedzili mieszkańców Grodzewa. Zebrane pieniądze w kwocie 140 złotych zostały przekazane na Papieskie Dzieło Misyjne. Dziękujemy mieszkańcom za miłe przyjęcie.

 


 

21 grudnia odbył się w szkole drugi dzień rekolekcji – Bóg się rodzi. Uczniowie po klasowych wigiliach obejrzeli jasełka w wykonaniu wolontariuszy, a następnie wszyscy zostali zaproszeni do wspólnego kolędowania.

 


 

6 grudnia odbyła się loteria mikołajkowa. Wolontariusze przygotowali upominki, następnie przeprowadzili sprzedaż losów. Uzyskane w ten sposób pieniądze w kwocie 180 złotych zostały przekazane na Papieskie Dzieło Misyjne.

 


 

27 listopada podczas zebrań dla rodziców grupa wolontariuszy sprzedawała kartki świąteczne. Zebrane pieniądze w kwocie 100 złotych zostały przekazane Stowarzyszeniu SURSUM CORDA .


 

30 października w szkole odbył się pierwszy dzień rekolekcji – Bal Wszystkich Świętych. Wolontariusze przygotowali i zaprezentowali sylwetki świętych , a pozostali uczniowie przebrali się za swoich patronów oraz aniołów. Spotkanie wypełnione było wspólnym śpiewem i tańcem.

 

 


 

16 października 2018 roku wolontariusze przygotowali apel z okazji 40 rocznicy wyboru na stolicę piotrową Karola Wojtyły. Uczniowie szkoły której patronem jest Jan Paweł II kolejny raz włączyli się w obchody Dnia Papieskiego pt. „ Promieniowanie Ojcostwa ‘’

 


 

                                                   ROK SZKOLNY 2018/2019

 


 

30 X 2017 roku przeżywaliśmy w szkole pierwszy dzień rekolekcji. Wolontariusze przygotowali apel nawiązujący do Zaduszek. Był to czas zadumy nad sensem naszego życia oraz zwrócenie uwagi na potrzebę modlitwy za naszych zmarłych. W tym dniu uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, którą ksiądz proboszcz odprawił w intencji całej społeczności szkolnej. Wtedy też został poświęcony nasz nowy sztandar. Po tym uroczystym rozpoczęciu dnia przyszedł czas na „Bal Wszystkich Świętych” . Chętni uczniowie przedstawiali wybranych przez siebie Świętych swoim kolegom. Było wiele śmiechu, śpiewów i tańców.

                                 

Kilka tygodni przed świętami spotykaliśmy się na przygotowaniu ozdób świątecznych. Nasza wspólna praca zakończyła się kiermaszem szkolnym. Zebrane w ten sposób pieniądze zostały przekazane na pomoc misjom.

                                

 


 

22 XII 2017 roku z okazji Świąt Bożego Narodzenia wolontariusze przygotowali jasełka. W tegorocznym przedstawieniu postanowiliśmy przedstawić nasze polskie zwyczaje i tradycje związane z tymi świętami.

 

                                                                                                    


W okresie świątecznym postanowiliśmy zgodnie z polską tradycją przebrać się za kolędników i dołączyć do ogólnopolskiej akcji pod nazwą „Kolędnicy misyjni”. 29 XII kolędowaliśmy po Lucinach – dziękujemy za przyjęcie i datki pieniężne, które wraz z pieniędzmi uzyskanymi z kiermaszu świątecznego zostały przekazane na misje.

 


5 I 2018 roku zaprosiliśmy tym razem starszych mieszkańców okolicznych wiosek do udziału w spotkaniu świątecznym, które jak co roku odbyło się w bardzo miłej atmosferze. Wolontariusze przygotowali poczęstunek oraz przedstawienie. Kilku uczniów zaprezentowało również swoje talenty muzyczne.

 


28 marca odbyły się w szkole rekolekcje wielkopostne. Wolontariusze przygotowali przedstawienie o świętym Stanisławie Kostce, który został ogłoszony patronem roku liturgicznego 2017/2018. Ksiądź odprawił Mszę Świętą w intencji całej społeczności szkolnej. 

 


 

5 kwietnia przybyli do szkoły rowerzyści biorący udział w rajdzie organizowanym przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Śremskiej. Wolontariusze przedstawili spektakl słowno – muzyczny dotyczący naszego patrona Jana Pawła II.


 

30 kwietnia obchodziliśmy w szkole Święto Patrona Jana Pawła II. Dzień rozpoczęliśmy Mszą Świętą. Następnie wolontariusze prowadzili przygotowane przez siebie zajęcia o Janie Pawle II dla młodszych kolegów i koleżanek. Obchody tego dnia zakończyliśmy wspólnym spotkaniem przy stole.

 


                                                   

                           

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

vulcan

CSW logo

sks

egzamin8

logo

podreczniki 20

Rekrutacja 2021

box rekrutacja

Profilaktycy

bip

Informator szkolny

pdfBiblioteka szkolna

 pdfZniszczone książki

pdfProcedura zwolnień z wf

pdfŚwietlice

pdfPrzydział sal lekcyjnych

pdfDuplikaty dokumentów

pdfDowozy szkolne (excel)

pdfKalendarz  szkolny

pdfPlan lekcji

pdfDyżury specjalistów

pdfDyżur Dyrektora

pdfZajęcia dodatkowe 

pdfUbezpieczenia uczniów

pdfWarunki ubezpieczenia

 

Bezpieczeństwo

logo-fdds

ochronadziecka

Telefon zaufania

Plakat Telefon Zaufania

Goście Online

Odwiedza nas 54 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziło nas

Odsłon artykułów:
3149872