Informacje o szkolePierwszego września 2003 roku o godz. 13.00 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2003/2004. Dla uczniów i rodziców Dąbrowy, Grodzewa, Kalej, Lucin, Mateuszewa i Mechlina inauguracja ta była szczególnie ważna. Została bowiem oficjalnie otwarta i oddana do użytku nowoczesna szkoła. Przecięcia wstęgi dokonali panowie - Marek Basaj - dawny burmistrz, który rozpoczął budowę gimnazjum w Dąbrowie 29.VIII.2001 roku oraz następny włodarz Śremu - Krzyszyof Łożyński, który budowę zakończył i przyczynił się do powstania Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Dąbrowie. W szkole podstawowej rozpoczęło naukę 97 uczniów, zaś w gimnazjum 58 uczniów. Przy szkole funkcjonuje oddział przedszkolny liczący 25 dzieci. Dyrektorem całości została pani Barbara Wierzbińska, a do 2013 r.  jest nim pan Marcin Szydłowski.Szkoła podstawowa - 13 oddziałów - 254 uczniów (128 dziewczyn i 126 chłopców).  Oddziały przedszkolne – 3 oddziały - 61 dzieci (33 dziewczynki i 28 chłopców). Razem 16 oddziałów – 315 uczniów (161 dziewczynek i 154 chłopców).
Budynek szkoły składa się z segmentu przeznaczonego dla szkoły podstawowej i segmentu dla klas I-III z przestronnymi klasami, z dużej nowoczesnej sali gimnastycznej, świetlicy z zapleczem kuchennym, biblioteki oraz pracowni komputerowej ze stałym łączem internetowym.
W naszej placówce aktywnie działa Rada Rodziców, Samorząd Uczniowski, Wolontariat, Zespół Muzyczny i Szkolny Klub Sportowy.
W  budynku szkoły znajduje się sala dla zerówki, gabinet logopedyczny, higienistki szkolnej, pedagogiczny oraz psychologiczny.
Zajęcia w szkole trwają od 8.00 do 15.15
Uroczyste nadanie imienia Jana Pawła II odbyło się 16 października 2005 roku.
To właśnie osoba, postawa i wartości które głosił Jan Paweł II są najbliższe wizji i misji naszej szkoły.

 

 

 

 

vulcan

CSW logo

sks

egzamin8

logo

sPSwQFxNDpulhGv

podreczniki 20

1920x810

Rekrutacja 2023

box rekrutacja

Koniec szkoły za:
1
1
3
3
5
5
Dni
1
1
9
9
Godzin
4
4
1
1
Minut
4
4
6
6
Sekund

Profilaktycy

bip

Informator szkolny

pdfBiblioteka szkolna

pdfPodręczniki

pdfProgramy nauczania

 pdfZniszczone książki

pdfProcedura zwolnień z wf

pdfŚwietlice

pdfPrzydział sal lekcyjnych

pdfDuplikaty dokumentów

pdfDowozy szkolne (excel)

pdfKalendarz  szkolny

pdfPlan lekcji

pdfDyżury specjalistów

pdfDyżur Dyrektora

pdfZajęcia dodatkowe 

pdfUbezpieczenia uczniów

pdfWarunki ubezpieczenia

 

Bezpieczeństwo

logo-fdds

ochronadziecka

bezpieczny internet2022

Telefon zaufania

Plakat Telefon Zaufania

Goście Online

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziło nas

Odsłon artykułów:
3514167