Galeria zdjęć - wydarzenia

Międzynarodowy Dzień Tańca 2017

Dnia 24 maja w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dąbrowie odbyła się uroczystość z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca. Organizatorami całego przedsięwzięcia był Samorząd Uczniowski.

Impreza była podzielona na kilka części. Na samym początku krótko przybliżono uczniom kilka informacji dotyczących tego dnia. Następnie odbył się Konkurs Tańca, do którego były zaangażowane wszystkie klasy. Na koniec wszyscy uczniowie zatańczyli wspólny taniec pod przewodnictwem dziewczyn z gimnazjum.

Z wprowadzenia mogliśmy się dowiedzieć, dlaczego obchodzimy ten dzień oraz kto go stworzył. Usłyszeliśmy również krótką informację na temat samego tańca i ciekawostek z nim związanych.

Następnym punktem wydarzenia była część artystyczna – Konkurs Tańca. Uczniowie klas miesiąc przed konkursem losowli karteczkę z rodzajem tańca, do którego mieli się przygotować, a następnie zaprezentować. Style były dość różne, począwszy od Hip Hopu , a kończą na balecie. Nie obeszłoby się bez polki, kujawiaka i krakowiaka. Udział w rywalizacji brali uczniowie od klasy pierwszej podstawowej, do klasy trzeciej gimnazjum. W jurry zasiedli: polonistka – pani Ilona Pruchnik, również polonistka i opiekunka Samorządu Uczniowskiego – pani Ewa Włodarczak oraz osoba, bez której nie mogło się obejść , dyrektor szkoły – pan Marcin Szydłowski. Komisja zwracała uwagę na strój, zaangażowanie klasy (minimum 2/3 danej klasy), zgodność wykonywania danego tańca oraz całokształt. Maksymalnie można było uzyskać dziesięć punktów. Trzeba przyznać, ze wszystkie klasy włożyły dużo pracy i serca w przygotowania, za co należy im się ogromna pochwała. Czynny udział w konkursie mieli również wychowawcy, którzy pomagali w choreografiach, doborze muzyki, poszukiwaniach stroju i przede wszystkim w wspieraniu początkujących tancerzy na scenie. Doping w tej kwestii był niezwykle ważny, ponieważ niejednego zawodnika pochłaniała trema i zdenerwowanie. Imprezie towarzyszył ducha walki. Ostatecznie zwycięzcami została klasa II b, która wykonała dla nas poloneza. Niesamowita perfekcja, strój i pewność siebie zapewniły im zwycięstwo. Nagroda, jaką otrzymali, to czek na sfinansowanie biletów do śremskiego kina SŁONKO, na dowolnie wybrany seans filmowy. Fundatorem Nagrody Głównej był Samorząd Uczniowski. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Pozostałe klasy otrzymały dyplom uczestnictwa. Zwycięzcy zatańczyli dla nas jeszcze raz na zamknięcie konkursu. Całość tanecznych rozgrywek podsumował pan Dyrektor swoim przemówieniem.

Na zakończenie imprezy, na środek sali zostali zaproszeni wszyscy uczniowie i pod przewodnictwem miłośniczek tańca z gimnazjum zatańczyliśmy do utworu Chocolate. Czas poświęcony na uroczystość sprawił nam wiele radości i można doskonale to zobaczyć na zamieszczonych poniżej fotografiach.

Dzień ten, był odskocznią od przedwakacyjnej bieganiny ponieważ większość osób w tym czasie coś poprawia i zalicza. Oprócz tego miał on również na celu promowanie tańca, jako bardzo ważnego zjawiska kulturalnego, połączonego z zabawą. Dzięki temu mogliśmy potrenować naszą współpracę w grupach.

Katarzyna Hoffa

 

idziennik_logowaniep

bip

logo

box rekrutacja

niemiec

erasmuspluslogo

Do końca szkoły pozostało:
8
8
6
6
Dni
1
1
4
4
Godzin
5
5
6
6
Minut
0
0
3
3
Sekund

Profilaktycy

Informator szkolny

pdfRODO

pdfBiblioteka szkolna

 pdfZniszczone książki

pdfProcedura zwolnień z wf

pdfPrzydział sal lekcyjnych

pdfDuplikaty dokumentów

pdfEgzamin gimnazjalny

pdfEgzamin ósmoklasisty

pdfTerminy rekrutacji

pdfDowozy szkolne

pdfRegulamin - przedszkole

pdfKalendarz  szkolny

pdfPlan lekcji

pdfDyżury specjalistów

pdfDyżur Dyrektora

pdfZajęcia dodatkowe - kółka

pdfŚwietlice

pdfUbezpieczenia uczniów

pdfWarunki ubezpieczenia

 

Bezpieczeństwo

logo-fdds

ochronadziecka

Etykieta energetyczna

etykieta2

Goście Online

Odwiedza nas 122 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziło nas

Odsłon artykułów:
2149327