Galeria zdjęć - wydarzenia

Wyjazd na Wydział Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Dnia 01.06 uczniowie z klasy trzeciej gimnazjum oraz kilku uczniów z klasy II g odwiedzili Wydział Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Młodzież uczestniczyła w zajęciach laboratoryjnych pod kierownictwem pani dr Moniki Bilska – Markowskiej, pani mgr Joanny Wolskiej oraz pana dr Marcina Kaźmierczaka.

Na początku należało wykazać się wiadomościami z zasad BHP i sprzętu w laboratorium, ponieważ uczniowie musieli napisać kolokwium wprowadzające. Zostało ono sprawdzone i ocenione przez specjalistów. Następnie młodzież została podzielona na grupy i przystąpiła do pracy nad otrzymywaniem eugenolu, aspiryny i kofeiny. Urządzenia znajdujące się w laboratorium były do dyspozycji uczniów. Najbardziej męczące okazało się sprzątanie, ale i z tym młodzi poradzili sobie znakomicie. Produkty, które zostały otrzymane po przeprowadzeniu różnych reakcji, przełożono do specjalnych naczyń i dokładnie opisano. Uczniowie zabrali je ze sobą do szkoły. Wycieczka została uwieńczona pobytem w McDonalld’s.

Nauka okazała się świetną zabawą. Ubrania, które uczniowie mieli na sobie, dodały im powagi, ale nie sprawiło to, że zabrakło u nich uśmiechu na twarzy. Być może wielu powróci na uczelnie, aby prowadzić swoje badania? Zachęcam do obejrzenia fotorelacji.

Bardzo serdecznie dziękujemy pani dr Monice Bliska – Markowskiej, pani mgr Joannie Wolskiej, panu dr Marcinowi Kaźmierczak, które prowadziły z nami zajęcia w laboratorium, ponieważ to One czuwały nad tym, aby nic się nam nie stało, a efekt pracy był zadawalający.

Katarzyna Hoffa

 

idziennik_logowaniep

bip

logo

box rekrutacja

niemiec

erasmuspluslogo

Do końca szkoły pozostało:
8
8
6
6
Dni
1
1
4
4
Godzin
5
5
9
9
Minut
1
1
3
3
Sekund

Profilaktycy

Informator szkolny

pdfRODO

pdfBiblioteka szkolna

 pdfZniszczone książki

pdfProcedura zwolnień z wf

pdfPrzydział sal lekcyjnych

pdfDuplikaty dokumentów

pdfEgzamin gimnazjalny

pdfEgzamin ósmoklasisty

pdfTerminy rekrutacji

pdfDowozy szkolne

pdfRegulamin - przedszkole

pdfKalendarz  szkolny

pdfPlan lekcji

pdfDyżury specjalistów

pdfDyżur Dyrektora

pdfZajęcia dodatkowe - kółka

pdfŚwietlice

pdfUbezpieczenia uczniów

pdfWarunki ubezpieczenia

 

Bezpieczeństwo

logo-fdds

ochronadziecka

Etykieta energetyczna

etykieta2

Goście Online

Odwiedza nas 75 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziło nas

Odsłon artykułów:
2149284