.

Klasa II g

P1070806 640x480

Hej!

Jesteśmy klasą II g. Jesteśmy bardzo kreatywni i zgrani, dobrze się dogadujemy. Jest nas 22 - tyle samo dziewczyn, co chłopców. Jesteśmy też mistrzami Polski w konkursie Deutsch hat Klasse.

Nasza wychowawczyni, Pani Daria uczy języka niemieckiego i dlatego wszyscy lubimy ten przedmiot i jej lekcje.

Uwielbiamy naleśniki.

 

Bardzo chętnie bierzemy udział w przedstawieniach. Z naszą wychowawczynią przygotowaliśmy Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego, a z Panią Iloną Pruchnik Apel z okazji 11 listopada.

24 listopada odbyła się nocka w szkole, na którą przyszliśmy prawie wszyscy. Cała impreza rozpoczęła się w piątek o godz. 19.00 i zakończyła w sobotę o 7 rano. Opiekowały się nami Pani Daria i Pani Kasia. Ulokowaliśmy sie w naszej sali. Przyniesione z sali gimnastycznej materace stworzyły wygodne miejsca do spania, jednak z wiadomych względów trudnio było usnąć. Zresztą, nie przyszliśmy tu spać. 

Całą noc oglądaliśmy filmy (niektórym zdarzyło się na chwilkę stracić wątek, ale to tylko niektórym i tylko na chwilkę), było również sportowo (chłopacy grali w piłkę i w ping ponga - opłacało się wziąć strój sportowy) a dziewczyny tańczyły. Oczywiście nie byłoby nocki bez zabawy w chowanego. Nocą szkolne korytarze wyglądają zupełnie inaczej...

5 grudnia Monika z naszej klasy wzięła udział w Gminnym Konkursie Pięknego Czytania w Języku Niemieckim. W konkursie wzięło udział 13 uczniów z Gminy Śrem, a Monika zajęła 3 miejsce. Gratulujemy!!!

22 grudnia odbyła sie w naszej klasie Wigilia klasowa. W tym uroczystym dniu przyszliśmy w odświętnych strojach, dzieląc sie opłatkiem składaliśmy sobie życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok. Oczywiście były też prezenty i dużo radości z tego powodu. Wszyscy odczuliśmy atmosferę zbliżających się Świąt.

Bardzo aktywnie włączyliśmy się w obchody Dnia Języków Obcych. Z naszą wychowawczynią przygotowaliśmy przedstawienie Aschenputtel (Kopciuszek) w języku niemieckim, Wiktoria J. i Antek prowadzili uroczystość, a Zuzia i Wiktoria R. przygotowały inscenizację.

 

 

idziennik_logowaniep

bip

box rekrutacja

niemiec

erasmuspluslogo

Profilaktycy

Stara wersja strony

stara www

Informator szkolny

 pdfZniszczone książki

pdfProcedura zwolnień z wf

pdfPrzydział sal lekcyjnych

pdfDuplikaty dokumentów

pdfEgzamin gimnazjalny

pdfDowozy szkolne

pdfRegulamin - przedszkole

pdfKalendarz  szkolny

pdfPlan lekcji

pdfDyżury specjalistów

pdfDyżur Dyrektora

pdfZajęcia dodatkowe - kółka

pdfŚwietlice

pdfUbezpieczenia uczniów

pdfWarunki ubezpieczenia

 

Etykieta energetyczna

etykieta2

Goście Online

Odwiedza nas 56 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziło nas

Odsłon artykułów:
1872431