Galeria zdjęć - wydarzenia

WARSZTATY Z CHEMII ORGANICZNEJ

W dniu 2 października uczniowie klas gimnazjalnych naszej szkoły pojechali na Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Młodzież uczestniczyła w zajęciach laboratoryjnych pod okiem prowadzących z Wydziału Chemii. Oprócz zdobywania wiedzy i umiejętności wszyscy bardzo mile spędzili czas.

Na początku zajęć sprawdzono naszą wiedzę z zasad BHP. Po zaliczonym kolokwium uczniowie ubrali fartuchy, rękawiczki oraz okulary i przystąpili do części doświadczalnej. Każda grupa została przydzielona do wykonywania odpowiedniego preparatu: aspiryny, kofeiny lub eugenolu. Po zajęciach nastąpiło sprzątanie stanowisk pracy oraz mycie naczyń i sprzętu laboratoryjnego. Otrzymane produkty zabraliśmy do szkoły. W drodze powrotnej naszą przygodę zakończyliśmy pobytem w McDonald’s.

Wyjazd do laboratorium zrobił na nas wrażenie. Wszyscy byliśmy zachwyceni doświadczeniami, które mogliśmy przeprowadzić samodzielnie. Mamy nadzieję, że będziemy mieli okazję powtórzyć taka przygodę.

Zofia Dudek

Uczennica klasy III gimnazjum

No images found.

idziennik_logowaniep

bip

logo

box rekrutacja

niemiec

erasmuspluslogo

Do końca szkoły pozostało:
8
8
6
6
Dni
1
1
5
5
Godzin
0
0
0
0
Minut
2
2
1
1
Sekund

Profilaktycy

Informator szkolny

pdfRODO

pdfBiblioteka szkolna

 pdfZniszczone książki

pdfProcedura zwolnień z wf

pdfPrzydział sal lekcyjnych

pdfDuplikaty dokumentów

pdfEgzamin gimnazjalny

pdfEgzamin ósmoklasisty

pdfTerminy rekrutacji

pdfDowozy szkolne

pdfRegulamin - przedszkole

pdfKalendarz  szkolny

pdfPlan lekcji

pdfDyżury specjalistów

pdfDyżur Dyrektora

pdfZajęcia dodatkowe - kółka

pdfŚwietlice

pdfUbezpieczenia uczniów

pdfWarunki ubezpieczenia

 

Bezpieczeństwo

logo-fdds

ochronadziecka

Etykieta energetyczna

etykieta2

Goście Online

Odwiedza nas 60 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziło nas

Odsłon artykułów:
2149273