Galeria zdjęć - wydarzenia

Spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską

10 października w Katolickim Centrum Edukacji i Kultury w Śremie uczniowie klasy 2, 3 gimnazjum i klasy 7 sp uczestniczyli w spotkaniu z sędzią AnnąMarią Wesołowską w ramach projektu „Profilaktyka ma znacznie – wielowymiarowe działania gminy Śrem w zakresie zapobiegania przemocy w rodzinie”.
Tematyka związana była głównie z zagrożeniami i niebezpieczeństwami jakie mogą dotknąć młodych ludzi. Prelegentka przybliżyła młodzieży problematykę przestępstw najczęściej popełnianych przez młodocianych. Na przykładach z życia wziętych dotyczących sytuacji, w których nastolatki wchodziły w konflikt z prawem ukazywała przyczyny i kontekst w jakim do nich doszło. Wskazywała również możliwości pokonania trudności i problemów bez konieczności łamania prawa. Zachęcała też uczestników do założenia i korzystania z kącików prawnych, w których będzie można zgłaszać swoje uwagi i problemy umożliwiające poprawę komunikacji z dorosłymi. Anna Maria Wesołowska zwróciła młodzieży uwagę na szansę rozwiązywania  problemów i konfliktów poprzez narzędzie mediacji rówieśniczej zachęcając w ten sposób do organizowania spotkań mediacyjnych.

Hanna Bednarczyk-Janowska

 

WP 20171010 001

 

idziennik_logowaniep

bip

logo

box rekrutacja

niemiec

erasmuspluslogo

Do końca szkoły pozostało:
8
8
6
6
Dni
1
1
5
5
Godzin
0
0
1
1
Minuta
1
1
7
7
Sekund

Profilaktycy

Informator szkolny

pdfRODO

pdfBiblioteka szkolna

 pdfZniszczone książki

pdfProcedura zwolnień z wf

pdfPrzydział sal lekcyjnych

pdfDuplikaty dokumentów

pdfEgzamin gimnazjalny

pdfEgzamin ósmoklasisty

pdfTerminy rekrutacji

pdfDowozy szkolne

pdfRegulamin - przedszkole

pdfKalendarz  szkolny

pdfPlan lekcji

pdfDyżury specjalistów

pdfDyżur Dyrektora

pdfZajęcia dodatkowe - kółka

pdfŚwietlice

pdfUbezpieczenia uczniów

pdfWarunki ubezpieczenia

 

Bezpieczeństwo

logo-fdds

ochronadziecka

Etykieta energetyczna

etykieta2

Goście Online

Odwiedza nas 46 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziło nas

Odsłon artykułów:
2149261