Galeria zdjęć - wydarzenia

Mediacje - „Bezpieczna +”

Szkoła jest naturalnym środowiskiem, w którym dochodzi do konfliktów pomiędzy uczniami. Uczniowie często prezentują niepożądane zachowania wobec siebie. Dzieje się tak dlatego, że rywalizacja, rankingi wyników nauczania, w tym sukcesy i niepowodzenia szkolne, wywołują wiele trudnych uczuć, takich jak: zazdrość, chęć zemsty, odwetu, niechęć do drugiego człowieka, stając się powodem kłótni, obmowy, wyśmiewania, złośliwości – konfliktów z przejawami agresji słownej czy fizycznej. Konflikt jest zjawiskiem nieuchronnie wpisanym w życie społeczne a zachowania przemocowe, konfrontacyjne wynikają również z nieznajomości innych sposobów rozwiązywania problemów.

Często uczniowie rozwiązują konflikty w sposób niekonstruktywny, co powoduje eskalacje problemów. Zdarza się, że stosowane przez nauczycieli sposoby są również niewystarczające i mało skuteczne. Mediacja jako alternatywne podejście do konfliktów jest jedną z nowatorskich metod konstruktywnego rozwiązywania konfliktów i sporów rówieśniczych, zapobiegających przemocy fizycznej i psychicznej w środowisku szkolnym. Budowanie dobrych relacji interpersonalnych jest bowiem podstawowym warunkiem skutecznego radzenia sobie z trudnymi i ryzykownymi zachowaniami.

Mając na uwadze dobro uczniów i całej społeczności szkolnej, szkoła przystąpiła do Projektu „Bezpieczna +”. W ramach projektu odbyło się m.in. szkolenie uczniów na mediatorów. Oto ONI.

 

No images found.

idziennik_logowaniep

bip

logo

box rekrutacja

niemiec

erasmuspluslogo

Do końca szkoły pozostało:
8
8
6
6
Dni
1
1
4
4
Godzin
5
5
5
5
Minut
5
5
2
2
Sekund

Profilaktycy

Informator szkolny

pdfRODO

pdfBiblioteka szkolna

 pdfZniszczone książki

pdfProcedura zwolnień z wf

pdfPrzydział sal lekcyjnych

pdfDuplikaty dokumentów

pdfEgzamin gimnazjalny

pdfEgzamin ósmoklasisty

pdfTerminy rekrutacji

pdfDowozy szkolne

pdfRegulamin - przedszkole

pdfKalendarz  szkolny

pdfPlan lekcji

pdfDyżury specjalistów

pdfDyżur Dyrektora

pdfZajęcia dodatkowe - kółka

pdfŚwietlice

pdfUbezpieczenia uczniów

pdfWarunki ubezpieczenia

 

Bezpieczeństwo

logo-fdds

ochronadziecka

Etykieta energetyczna

etykieta2

Goście Online

Odwiedza nas 125 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziło nas

Odsłon artykułów:
2149330