Galeria zdjęć - wydarzenia

100 - na rocznica wybuch Powstania Wielkopolskiego

Dnia 16 marca w Szkole Podstawowej w Dąbrowie odbyły się uroczystości upamiętniające 100- ną rocznicę wybuch Powstania Wielkopolskiego, na które przybył zaproszony gość z-ca burmistrza Śremu Pan Bartosz Żeleźny.

Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali inscenizację przyjazdu do Poznania wybitnego Polaka Ignacego Jana Paderewskiego. Po powitaniu odbył się przemarsz wokół miejscowości. Który nawiązywał do przejazdu I. Paderewskiego po Wielkopolsce. Uczniowie z przypiętymi kotylionami nieśli flagi powstańcze i śpiewali pieśni patriotyczni i żołnierskie.

Po przybyciu do szkoły odbył się krótki program artystyczny przygotowany przez naszych uczniów pod czujnym okiem Pani Ewy Włodarczak. Uczniowie recytowali wiersze oraz zaprezentowali polskie tańce narodowe: poloneza w wykonaniu kl. III b i mazura w wykonaniu uczniów kl. III gimnazjum.

Całość uroczystości zakończyła się słodkim poczęstunkiem- „babeczki patriotki”, przygotowanym przez uczniów i rodziców. Była to „żywa lekcja historii” niejedna już w naszej szkole.

Dwa dni później do wydarzeń powstańczych nawialiśmy także w biegu crossowym, którego uczestnicy przypięli do plastronów kotyliony wykonane przez mamę naszego ucznia.

 

 

No images found.

idziennik_logowaniep

bip

logo

box rekrutacja

niemiec

erasmuspluslogo

Do końca szkoły pozostało:
8
8
6
6
Dni
1
1
5
5
Godzin
0
0
2
2
Minut
4
4
1
1
Sekund

Profilaktycy

Informator szkolny

pdfRODO

pdfBiblioteka szkolna

 pdfZniszczone książki

pdfProcedura zwolnień z wf

pdfPrzydział sal lekcyjnych

pdfDuplikaty dokumentów

pdfEgzamin gimnazjalny

pdfEgzamin ósmoklasisty

pdfTerminy rekrutacji

pdfDowozy szkolne

pdfRegulamin - przedszkole

pdfKalendarz  szkolny

pdfPlan lekcji

pdfDyżury specjalistów

pdfDyżur Dyrektora

pdfZajęcia dodatkowe - kółka

pdfŚwietlice

pdfUbezpieczenia uczniów

pdfWarunki ubezpieczenia

 

Bezpieczeństwo

logo-fdds

ochronadziecka

Etykieta energetyczna

etykieta2

Goście Online

Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziło nas

Odsłon artykułów:
2149244