Galeria zdjęć - wydarzenia

Miniony rok w trudnych czasach

Rok 2020 był dla szkoły tak jak dla nas wszystkich rokiem trudnym i jakże innym od wcześniejszych lat. Funkcjonowanie i życie szkoły bardzo odbiegało od dotychczasowych doświadczeń i realizacji zadań w takiej formie jak wszyscy przywykliśmy, musiało się zmienić i podporządkować najczęściej wypowiadanym słowom: koronawirus, pandemia, maseczka, dezynfekcja, reżim sanitarny i higieniczny oraz zdalne nauczanie i izolacja. Dyrekcja szkoły i pracownicy radzili sobie doskonale z szybką adaptacją do zmieniających się warunków nauki i pracy. Zmieniały się przepisy, zmieniały się wymagania co do organizacji i sposobów prowadzenia zajęć, zmieniała się szkolna rzeczywistość i ta domowa, bo dom stał się dla uczniów szkołą. Wszyscy uczyliśmy się żyć w tej nowej rzeczywistości tęskniąc cały czas za powrotem do „normalności”.
Z każdym miesiącem coraz lepiej nauczyciele i uczniowie radzili sobie z procesem zdalnego nauczania i wychowania. Dyrektor szkoły starał się stworzyć jak najlepsze warunki do takiej formy pracy nauczycieli, dbał o realne możliwości nauki uczniów, tam gdzie były problemy śpieszył rodzinie z pomocą. W efekcie wszyscy uczniowie szkoły uczestniczyli w procesie nauczania.

Rok 2020 był rokiem wielu zmian i inwestycji, bo mimo braku uczniów w murach szkoły dyrektor myślał perspektywicznie planując i kontynuując rozwój placówki również w wymiarze materialnym. Zrealizowane zadania przyczyniły się do znacznej poprawy warunków i efektywności nauczania, wychowania i wspomagania rozwoju uczniów, również tych ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi. A co dokładnie się działo?
- W szkole powstał nowy gabinet integracji sensorycznej, niewiele szkół może pochwalić się takim pomieszczeniem,
- sale lekcyjne i nauczyciele zostali doposażeni w sprzęt umożliwiający prowadzenie nauki zdalnej oraz podnoszący atrakcyjność zajęć prowadzonych w tradycyjny sposób w klasach,
- do wielu sal lekcyjnych, w szczególności w nauczaniu początkowym zakupione zostało nowe wyposażenie w postaci mebli i pomocy dydaktycznych,
- zakupiony został nowy sprzęt nagłaśniający niezbędny przy imprezach na sali gimnastycznej i na boisku szkolnym,
- we wszystkich salach lekcyjnych zamontowane zostały w oknach rolety zaciemniające,
- dużą i kosztowną finansowo inwestycją było wyremontowanie łazienki dla dziewcząt oraz szatni na potrzeby zajęć z wychowania fizycznego,
- siłownia na powietrzu, zlokalizowana przy przedszkolu i placu zabaw dla dzieci zyskała nowe sprzęty,
- również na placu przy przedszkolu, który jest miejscem ogólnodostępnym dla mieszkańców powstał duży grill i miejsce na ognisko, z czego wszyscy mogą korzystać, oczywiście zgodnie z regulaminem,
- przeprowadzony został remont i doposażenie kuchni szkolnej,
- zadbano również o piękno otoczenia szkoły, przeprowadzono odpowiednie prace ogrodnicze aby wokół szkoły było zielono i kolorowo,
- we wrześniu szkoła była współorganizatorem imprezy SOLID MTB 2020.

 

Rok 2020 i warunki w jakich musieliśmy żyć i pracować spowodowały, że bardzo ważną rolę w komunikowaniu się odegrały media społecznościowe. Strona szkolnego Facebooka bardzo się rozwinęła i zyskała szerokie grono odbiorców, którzy na bieżąco mogli śledzić co dzieje się w naszej placówce oraz otrzymywać szybko bieżące informacje. Uczniowie mogli prezentować na niej swoje prace oraz chwalić się swoimi zdolnościami. Rodzice otrzymywali wsparcie w sytuacjach problemowych, które często nasilały się z powodu konieczności izolacji i zdalnego nauczania.
Wszystko co działo się w szkole związane było oczywiście i możliwe do zrealizowania dzięki organowi prowadzącemu i współpracy dyrektora szkoły z wieloma podmiotami, instytucjami, sponsorami i społecznością lokalną. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

 

Zapraszamy do lektury szkolnego Facebooka i obejrzenia wielu fotorelacji i filmików.

 

vulcan

CSW logo

sks

egzamin8

logo

podreczniki 20

1920x810

Rekrutacja 2022

box rekrutacja

Koniec wakacji za:
1
1
6
6
Dni
0
0
9
9
Godzin
5
5
7
7
Minut
2
2
3
3
Sekund

Profilaktycy

bip

Informator szkolny

pdfBiblioteka szkolna

pdfPodręczniki

pdfProgramy nauczania

 pdfZniszczone książki

pdfProcedura zwolnień z wf

pdfŚwietlice

pdfPrzydział sal lekcyjnych

pdfDuplikaty dokumentów

pdfDowozy szkolne (excel)

pdfKalendarz  szkolny

pdfPlan lekcji

pdfDyżury specjalistów

pdfDyżur Dyrektora

pdfZajęcia dodatkowe 

pdfUbezpieczenia uczniów

pdfWarunki ubezpieczenia

 

Bezpieczeństwo

logo-fdds

ochronadziecka

bezpieczny internet2022

Telefon zaufania

Plakat Telefon Zaufania

Goście Online

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziło nas

Odsłon artykułów:
3343439