• MG 9870a
   
   


  MISJA
  SZKOŁY
  UCZEŃ JAKO CENTRUM DZIAŁAŃ WYCHOWAWCZO – DYDAKTYCZNYCH

 • MG 7755


  W SWOIM DZIAŁANIU  KIERUJEMY SIĘ NASTĘPUJĄCYMI PRIORYTETAMI:

  Uczymy wiary we własne możliwości i radzenia sobie z trudnościami.

  Przygotowujemy uczniów do odniesienia sukcesów na miarę ich indywidualnych możliwości.

   
   
 • MG 7766
  Przygotowujemy je do samodzielnego życia w integracji ze środowiskiem – rzeczywistym światem ludzi i przyrody, dóbr materialnych i powszechnie uznawanych wartości moralnych.


  Zapewniamy im radosny, wszechstronny, zdrowy i bezpieczny rozwój w poczuciu więzi
  z rodziną.


   
 • MG 9875a


  Uczymy wrażliwości na sprawy najbliższego otoczenia. 

  Uczymy, jak aktywnie poznawać swój kraj i kulturę europejską.

 • MG 7771

  „SZKOŁA POWINNA DĄŻYĆ DO TEGO, BY MŁODY CZŁOWIEK OPUSZCZAŁ JĄ JAKO HARMONIJNA OSOBOWOŚĆ, NIE JAKO SPECJALISTA”
  Albert Einstein.
 • MG 7625


  "CZŁOWIEK JEST WIELKI NIE PRZEZ TO, CO POSIADA LECZ PRZEZ TO, KIM JEST, NIE PRZEZ TO, CO MA, LECZ PRZEZ TO, CZYM DZIELI SIĘ Z INNYMI.”


  Jan Paweł II

.

Wydarzenia - ogłoszenia

Witaj Szkoło!

witaj szkolo 

 

Wyprawki i książki dla przedszkolaków

dzieci5

 

Wyprawka dla 6-latków

Wydawnictwo MAC " Kolorowy start z plusem" cały pakiet dla sześciolatka

Plecak ( format A4 )

Wyprawka zostanie podana na pierwszym zebraniu.


 


Wyprawka dla 5-latków

 

KSIĄŻKI: „Odkrywam siebie” – pakiet dla pięciolatka, wyd. MAC Edukacja, Wiesława Żaba- Żabińska

 

WYPRAWKA

 

Bardzo proszę o nie kupowanie artykułów papierniczych.

 

-1 teczka A-4 (na gumkę)

 

- 10 koszulek do akt

 

- zeszyt

 

- nożyczki (bambino)

 

- obuwie domowe

 

 - odzież na zmianę (w razie małych awarii)

 

- pastę do zębów, szczoteczkę do zębów oraz kubek

 

 - chusteczki higieniczne w pudełku 


 

 

Książki dla 3 i 4-latków

 

Książki  dla 3 i 4 latków Mac Edukacja Odkrywam Siebie.

Wyprawka zostanie podana na pierwszym zebraniu

Zajęcia adaptacyjne

footer kids

 

Zajęcia adaptacyjne dla dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego

przy Szkole Podstawowej w Dąbrowie odbędą się

29-30 sierpnia 2017 r.

w godzinach 10:00 – 11:30

Zapraszamy

Nareszcie wakacje!

wakacje

Animated Sun Transparent 1 68a568 

 

Życzymy wszystkim radosnych i bezpiecznych wakacji.

 

 

 

Międzynarodowy Dzień Tańca 2017

Dnia 24 maja w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dąbrowie odbyła się uroczystość z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca. Organizatorami całego przedsięwzięcia był Samorząd Uczniowski.

Impreza była podzielona na kilka części. Na samym początku krótko przybliżono uczniom kilka informacji dotyczących tego dnia. Następnie odbył się Konkurs Tańca, do którego były zaangażowane wszystkie klasy. Na koniec wszyscy uczniowie zatańczyli wspólny taniec pod przewodnictwem dziewczyn z gimnazjum.............

 galeria

VI Gminny Konkurs Wiedzy o Lesie

VI Gminny Konkurs Wiedzy o Lesie odbył się dnia 26.05.2017r.na terenie Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dąbrowie. Podczas konkursu obecny był podleśniczy Nadleśnictwa Babki Pan Marcin Nowak. Do konkursu przystąpiło 24 uczniów z klas czwartych Szkół Podstawowych nr4, nr6, Pyszącej, Bodzyniewa i Zespołów Szkół Katolickich, Nochowa, Zbrudzewa i Dąbrowy. Konkurs miał formę testu indywidualnego. Po konkursie uczestnicy wysłuchali prelekcji Pana M. Nowaka na temat trofeów łowieckich, a następnie wykonali w grupach prace plastyczne o lesie wykorzystując zebrane materiały jak liście, szyszki, mech, korę itp.............

 galeria

 

Gminny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

30 maja w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Śremie odbył się finał Gminnego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych.

Do konkursu przystąpili uczniowie z 6 gimnazjów naszej gminy. Uczniowie pracowali w parach rozwiązując zadania dotyczące geografii, kultury Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Nasze uczennice - Marta Szczepaniak i Gabrysia Michalewicz z klasy IIG zajęły II miejsce a Michalina Chrobak i Oliwia Miodowicz - miejsce III.

Serdecznie gratulujemy!

 galeria

Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim

Dnia 10 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystym podsumowaniu projektu o powstaniu Wielkopolski, które miało miejsce na terenie Bramy Poznania. Uczennica gimnazjum A. Borowiak i uczeń klasy VI Sz. Kucharczyk uzyskali tytuł finalisty konkursu o Powstaniu Wielkopolskim.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 galeria

„Piękna nasza Polska cała"

Dnia 8 maja nasza szkoła uczciła Święto Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji odbyła się realizacja szkolnego projektu „Piękna nasza Polska cała ‘’.

W ramach projektu odbył się uroczysty apel z okazji majowych świąt, a następnie uczniowie prezentowali regiony historyczno – geograficzne Polski zaczynając od Morza Bałtyckiego aż po wysokie Tatry.

Na zakończenie odbyła się rywalizacja pomiędzy nauczycielami i uczniami w ramach szkolnego konkursu „ Kocham Cię Polsko ‘’ .

Poprzez zabawę, śpiew poznaliśmy historię, kulturę, tradycję naszego kraju.

 galeria

Konkurs Matematyczno – Przyrodniczy

Uczniowie naszej szkoły - Adrianna Borczyńska, Emilia Ratajczak , Jakub Galczak z klasy 4 brali udział w Konkursie Matematyczno – Przyrodniczym w Szkole Podstawowej nr1. Dzielnie rywalizowali z uczniami innych szkół i godnie reprezentowali naszą szkołę. Spisali się znakomicie i „o włos” byliby na podium. Dziękuję za zaangażowanie.

 galeria

Uwaga Rodzice

 

   logo-sremuZgodnie z zarządzeniem Burmistrza Śremu nr 32/2017 w sprawie postępowania rekrutacyjnego osoby, które złożyły wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola są zobowiązane do potwierdzenia woli zapisu dziecka w terminie od 28 kwietnia 2017 do 9 maja 2017.

     Druki do pobrania ze STRONY lub w sekretariacie szkoły.

 

 

Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny „Grasz w zielone? – Gram!”

W piątek 07-04-2017r. o godz. 10.00 w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Dąbrowie odbył się pod patronatem Burmistrza Śremu Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny „Grasz w zielone? – Gram!” zorganizowany przez nauczycielki Grażynę Kałużną i Beatę Koluch.

Jak co roku konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem i w konkursie wzięło udział 10 drużyn trzyosobowych z większości szkół podstawowych gminy Śrem.

 galeria

Gminny Konkurs Poezji Obcojęzycznej 2017

9 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Gminnym Konkursie Poezji Obcojęzycznej w Gimnazjum nr 1 w Śremie. W kategorii język niemiecki Zosia Dudek z klasy IIG zdobyła III miejce recytując wiersz „Die Wohnung der Maus”, wyróżnienie zdobyła Monika Okoniewska z klasy IG recytując „Auszahlreime”. Godnie reprezentowali nas również Marta Szczepaniak i Karolina Stępa z kl.IIG.

 galeria

„Liczenie sów”

Dnia 23 marca 2017 r. uczniowie Kółka Przyrodniczo – Łowieckiego uczestniczyli w akcji „Liczenie sów” na terenie Nadleśnictwa Odrzykożuch. Wspólnie z Panem Marcinem Nowakiem gościliśmy na lekcji prowadzonej przez Joannę Ziemkowską a towarzyszył nam Leśniczy Szkółki Przemysław Turkot. Podczas lekcji uczyliśmy się rozróżniania sów np. po kolorze tęczówki, badaliśmy ich pióra i wypluwki, oraz budowaliśmy budki lęgowe dla sowy pójdźki. Podczas spaceru po lesie udało się nam wysłuchać nawoływania puchacza. Wyjazd był bardzo udany i pouczający.

galeria

Sadzenie kasztanowców

 Dnia 26 marca 2017 na zaproszenie Leśniczego Pana Marcina Nowaka przyłączylismy się do akcji sadzenia kasztanowców na terenie lasów wokół miejscowości Zwola. Przy pięknej pogodzie pomagalismy leśniczym posadzić ok.200 sztuk kasztanowców. Uczniowie bardzo cieszyli się z możliwości uczestnictwa w tak ciekawym spotkaniu. Przyjemny dzień zakończył się smacznym poczęstunkiem, po czym biezpiecznie  rowerami wróciliśmy do domów. Dziękuję Konstancji,Poli, Martynce, Darii, Tymkowi, Wojtkowi i Fabiamowi za zaangażowanie. Jeśli tylko będzie taka możliwość będziemy pomagać leśniczym i wspólnie z Nimi działać. Zachęcamy innych do pomocy.

E.Cisowska

galeria

„Ruszaj się, bo zardzewiejesz…”

W ramach akcji Towarzystwa PTTK „Ruszaj się, bo zardzewiejesz…” uczniowie gimnazjum uczestniczyli w rajdzie rowerowym do Stęszewa, gdzie znajdowała się meta rajdu i miejsce docelowe wszelkich grup wycieczkowych. Opiekunem i kompanem wyprawy był Pan Włodzimierz Bobrowski, który nieustraszenie popularyzuje kulturę jazdy rowerem. W czasie wyprawy dopisywała pogoda i bojowe nastroje. W ramach dodatkowych atrakcji spotkaliśmy ropuchę ziemną – płaza chronionego. Po dniu pełnym wrażeń niektórzy przewentylowani świeżym powietrzem stracili kontakt z rzeczywistością…

E.Cisowska

galeria

„Deutsch hat Klasse“

Klasa I Gimnazjum ukończyła projekt Deutsch hat klasse/Niemiecki ma klasę. Obejrzyjcie prezentację, jak przebiegały prace i jaki jest efekt końcowy.

Najnowsze wydarzenia z Galerii zdjęć

CAM03238

Konkurs Parki Narodowe w Polsce

Dnia 16 marca 2017 odbył się Konkurs Parki Narodowe w Polsce w Szkole Podstawowej nr 6 w Śremie . Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy szóstej Adriana Tomczak, Kamil Majsner i Szymon Kucharczyk. Gratulujemy Im ambicji i pracowitości i dziękujemy za postawę.

galeria

Rajd rowerowy

Zacieśniając współpracę z zaprzyjaźnionym Kołem  PTTK OŻ w Śremie a dokładnie Klubem Warcianie i propagując aktywny wypoczynek wybraliśmy się na rajd rowerowy 11 marca 2017 pt;  "Szukamy wiosny w lesie". Wybraliśmy trasę przez Grodzewo do miejscowości Zwola. Odwiedziliśmy " Las Nowożeńców i drzew okolicznościowych" , gdzie podziwialiśmy zasadzone dęby upamiętniające różne pozytywne uroczystości. Objechaliśmy Jezioro Raczyńskie i wracając przez Zaniemyśl w kierunku Zwoli zajrzeliśmy do
budowanego Klasztoru Karmelitów Bosych . Wycieczka zakończyła się "smacznie" z kiełbaskami przy ognisku przy szkole. Pogoda i humory dopisywały, postanowiliśmy  zwiedzać świat na rowerach częściej. Zapraszamy także innych do zwiedzania okolic z siodełka... Do zobaczenia na trasie. 

galeria


 

 

idziennik_logowaniep

bip

box rekrutacja

niemiec

erasmuspluslogo

Do wakacji pozostało:
2
2
7
7
4
4
Dni
1
1
0
0
Godzin
5
5
9
9
Minut
5
5
5
5
Sekund

Profilaktycy

Stara wersja strony

stara www

Informator szkolny

 pdfZniszczone książki

pdfPrzydział sal lekcyjnych

pdfDuplikaty dokumentów

pdfEgzamin gimnazjalny

pdfDowozy szkolne

pdfRegulamin - przedszkole

pdfKalendarz  szkolny

pdfPlan lekcji

pdfDyżury specjalistów

pdfDyżur Dyrektora

pdfZajęcia dodatkowe - kółka

pdfŚwietlice

pdfUbezpieczenia uczniów

pdfWarunki ubezpieczenia

 

Bezpieczeństwo

logo-fdds

ochronadziecka

Etykieta energetyczna

etykieta2

Goście Online

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziło nas

Odsłon artykułów:
1739727